Przesuniecie daty premiery gry RIN: The Last Child

Raport ESPI nr 6/2023

Zarząd spółki Space Fox Games S.A. z siedzibą w Warszawie [Spółka , Emitent], w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 4/2023 z dnia 25 lipca 2023 r., informuje o przesunięciu daty premiery gry RIN: The Last Child [Gra] w wersji na komputery osobiste PC oraz o podjęciu takiej decyzji przez wydawcę – Klabater S.A. [Wydawca] na wszystkich zapowiedzianych platformach konsolowych: PlayStation [PS4 i PS5], Xbox [One, X/S] oraz Nintendo Switch.

Przekazaną do wiadomości publicznej datą premiery Gry na wszystkich wskazanych platformach był 21 września 2023 r.

Emitent wskazuje, że gra w wersji na komputery osobiste PC, dla której funkcje wydawnicze pełni Spółka, została ukończona i jest gotowa do premiery. Emitent otrzymał od Wydawcy Gry na platformach konsolowych informacje, że z uwagi na przedłużający się proces certyfikacji Gry na platformach konsolowych oraz braku zawarcia umowy licencyjno-wydawniczej z Microsoft Corporation [Title Licensing Agreement] data premiery Gry na platformach konsolowych ulega przesunięciu na późniejszy termin. Z uwagi na planowaną premierę Gry na wszystkich platformach jednocześnie Emitent podjął decyzję o opóźnieniu premiery Gry w wersji na komputery osobiste PC i zsynchronizowania jej z działaniami Wydawcy.

Nowa data premiery Gry zostanie przekazana do wiadomości publicznej niezwłocznie po otrzymaniu przez Emitenta informacji od Wydawcy o zakończeniu procesu certyfikacji Gry na platformach konsolowych. Emitent szacuje, że będzie to IV kwartał 2023 r.